Zioła to najlepsze i najtańsze lekarstwa jakie mamy na wyciągnięcie ręki! Z ich prozdrowotnych właściwości korzystali nasi dziadkowie i pradziadkowie. A obecnie mimo szerokiego wachlarza produktów farmaceutycznych wśród młodych osób, właściwości ziół i przypraw zyskują również od kilku lat coraz większą popularność!
Japońscy badacze wykazali, że Omikron dłużej niż poprzednie warianty koronawirusa pozostaje nie tylko na skórze, ale także na plastikowych powierzchniach. Bez obaw, można go dość łatwo zneutralizować.
Mitochondria to takie małe-wielkie organelle komórkowe, które pełnią rolę silniczków i filterków naszego organizmu. Znajdują się w każdej komórce, w każdej tkance. Mamy je w skórze, mięśniach, sercu, wątrobie, wszędzie. By komórka była zdrowa musi mieć dobrze funkcjonujące mitochondrium. Jeśli mitochondrium źle funkcjonuje, komórka też podupada na zdrowiu, a jeśli takich chorych komórek jest obok siebie więcej – choroba rozlewa się na tkankę, organ.
Okres trwającej pandemii dla wielu osób związany jest z przeżywaniem silnego i przewlekłego stresu. To odbija się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym, generując skutki uboczne w postaci m.in. problemów z włosami.
O tym, że ruch to zdrowie wiadomo było od dawna. Regularne ćwiczenia zapobiegają wielu chorobom, pomagają w regeneracji tkanki, stawów, usprawniają, redukują stres.
Koronawirus atakuje cały organizm człowieka. O tym, czy w efekcie przebytej infekcji mogą ucierpieć również włosy i cera, mówi lek. Anna Bachleda-Curuś, dermatolog z krakowskiego Centrum Medycznego Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii SCM estetic. Polecamy Waszej uwadze wywiad opublikowany w portalu codziennikkosmetyczny.pl. Ważna lektura dla każdej/każdego z nas.
Julia Osiecka, studentka pielęgniarstwa, została laureatką tegorocznej edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award Poland. Jej zwycięski projekt zakłada wykorzystanie technologii VR w pracy z seniorami chorymi na demencję.
Styczeń, luty… Poniedziałek, wtorek… Wszyscy używamy tych nazw na co dzień. Skąd jednak pomysł, aby marzec był marcem? Poniżej przedstawiamy pochodzenie niektórych nazw.